zpět

Heliskiing

Kanada / Britská Kolumbie

Heliskiing je atraktivní lyžařský zážitek. Celkem 12 lyžařských oblastí v Britské Kolumbii se rozkládá na ploše větší než 15 kilometrů čtverečních. Každá z oblastí nabízí světovou třídu heliskiingu s přístupem na rozsáhlé lyžařské ledovce.

Budete mít možnost dostat se na místa, kam se jinak než vzduchem dostat nedá. Skupinka nadšených lyžařů si může vychutnat svahy pokryté bělostným sněhem v naprostém tichu hor. Tohle dobrodružství zažijete právě v kanadských horách Britské Kolumbie. Hory jsou natolik rozsáhlé, že každý den můžete sjet několik naprosto odlišných svahů.

Jako doplněk tradičního sedmidenního heliskiingu nabízíme také tří-, čtyř- a pětidenní heliskiing a heliboarding výlety s výběrem rozdílných tratí po celou sezonu.

Hosté jsou ubytováni v Tyax Mountain Lake Resort 120 kilometrů od Whistleru, jednoho z nejlepších lyžařských středisek Severní Ameriky, které bylo v roce 2010 dějištěm zimních olympijských her. Resort se rozkládá na břehu krásného jezera Tyaughton asi 200 kilometrů severně od Vancouveru. Jsou tu nádherné hory, spousta prachového sněhu a mnoho slunečných dní.

V okolí je zmapováno více než 300 sjezdových tras. Všechny helibalíčky zahrnují luxusní ubytování ve dvoulůžkových pokojích, k dispozici jsou ale i chaty pro čtyři a osm osob. Všechny pokoje mají jednu manželskou postel nebo dvě standardní, koupelnu, TV, telefon a většina také balkon.

Průměrně zde v zimě leží tři až pět metrů sněhu, teploty se pohybují v rozmezí od minus pěti do minus patnácti stupňů.

V resortu je k dispozici obchod s lyžařskými potřebami, možnost pronájmu sněžného skútru, fitness, sauna, infračervená sauna, whirlpool, bruslení, internet, bezdrátové připojení, dárkový obchod, restaurace a bar.

www.tlhheliskiing.comChceme Vás inspirovat !
Informační memorandum