Afrika
Amerika & Karibik
Evropa
Asie & Indický oceán
Austrálie & Oceánie
Arktida & Antarktida

Arktida & Antarktida

Vydejte se do ledových pustin v polárních oblastech a poznejte zblízka zvířata a rostliny přežívající v jejich mrazivých podmínkách. Žádné jiné místo na zemi se nedá přirovnat k této nekonečné bílé divočině. Antarktida je zkrátka ohromující a jedinečná – jenom věčný sníh, led, voda, kámen a hlavně úchvatné scenérie nespoutané přírody.

Průběh vaší cesty bude určovat vývoj počasí a ledových podmínek, nikoliv kalendář a hodiny. Jako jediný neobydlený kontinent nabízí naprostý klid a mír s minimem lidských stop. Stále se zde najdou neprobádané oblasti, kde dosud nestanul člověk. Zážitky jistě předčí vaše očekávání.

Austrálie & Oceánie

Vzdálený kontinent, který Vás uchvátí. To, co zde zřejmě budete nejvíce obdivovat, jsou zvířata a rostliny, které ve volné přírodě nespatříte nikde jinde na světě. K vidění jsou klokani, koaly, ptakopysci, ježury, psi dingo či eukalypty, blahovičníky, přesličníky a akácie. Projeďte si více než 500 národních parků, kde jsou deštné pralesy, mořská pobřeží, horské oblasti i pouště. Nezapomeňte ani na moderní velkoměsta, dlouhé pláže a Velký bariérový útes – největší korálový útes světa. Určitě najdete místa, která jsou podobná spíše pohádkovým krajinám z dětské fantazie než běžnému světu.

Asie & Indický oceán

Asie je nejrozsáhlejší kontinent. Skýtá propastné rozdíly v přírodních podmínkách, podnebí, osídlení, náboženství i vyspělosti jednotlivých států. Právě v Asii leží nejvyšší hora světa Mt. Everest a zároveň i nejníže pložené místo na zemském povrchu – Mrtvé moře. Asie je magické místo naplněné spiritualitou, místo prolínání Východu a Západu. Krásná příroda, vůně trhů s kořením, živé barvy, starověké chrámy, milý úsměv domorodců a exotická kultura asijského kontinentu vás pohltí.

Evropa

Od severní polární záře až po jižní středomořské břehy, Evropa vás nepřestane překvapovat svou neuvěřitelnou rozmanitostí, bohatou historií, fascinující architekturou a pestrobarevnou kulturou. Nikde jinde na světě nenajdete vedle sebe tolik různých národů, pamětihodností či světových muzeí. Jedinou otázkou zůstává, kde začít.

Amerika & Karibik

Americký kontinent nabízí celý kaleidoskop kultur, krajin, historie, památek a dobrodružství. Centrální a Jižní Amerika udivuje legendami o dávné slávě říše Inků, příběhy o dobývání Španěly, neprostupnými džunglemi, ale také panenskými plážemi a neodolatelnými hudebními rytmy. Severní Amerika se pyšní pulzujícími velkoměsty, nádhernou přírodou, majestátními horami, pouštěmi, rozsáhlými národními parky i nekonečnou nabídkou aktivit a zážitků. V Karibiku budete obdivovat rozmanitost jednotlivých ostrovů, architektury, křišťálově průzračné moře a idylické palmové ráje.

Afrika

Afrika má pro každého něco - pro protřelé dobrodruhy, turisty hledající relax na pláži, náročné znalce vína i milovníky luxusu. Je to nespoutaný kontinent, který v sobě mísí moderní mnohamilionové aglomerace s oblastmi, které obývají primitivními kmeny. Přírodní bohatství Afriky vám zamotá hlavu. Kde jinde na zemi můžete usínat za řevu lvů, pozorovat miliony plameňáků nebo se stát svědkem největší migrace zvířat na světě? Naproti tomu ostrovy v modrozelených vodách Indického oceánu jsou díky své kráse, stálé teplotě a nádherným plážím skutečným tropickým rájem.

AfrikaAmerika & KaribikEvropaAsie & Indický oceánAustrálie & OceánieArktida & Antarktida AfrikaAmerika & KaribikEvropaAsie & Indický oceánAustrálie & OceánieArktida & Antarktida
Chceme Vás inspirovat !
Informační memorandum