zpět

Quark Expeditions

Arktida a Antarktida

Polární oblasti jsou domovem mnoha desítek nádherných živočišných druhů, které nenajdete nikde jinde. Žijí zde polární medvědi, tuleni, kolonie tučňáků, mořští ptáci, mohutní rypouši, polární vlci, velryby a hejna ryb.

Arktida, oblast na sever od severního polárního kruhu, zahrnuje části Ruska, Aljašky (USA), Kanady, Grónska (území Dánska), Islandu, Norska, Švédska a Finska, většinu plochy však zaujímá Severní ledový oceán, který je převážnou část roku zamrzlý.

Naproti tomu Antarktida na jihu země je jediný kontinent, který nemá žádné stálé obyvatelstvo, nepatří žádnému státu, a nemá tudíž ani hraniční kontroly. Nekonečné pusté ledové pláně, osamělé polární stanice, horské vrcholy a rachot odlamujícího se pobřežního ledu vám vyrazí dech. Je to poslední skutečná divočina planety. Zaposlouchejte se do ticha ničím nerušené přírody!

Dobrodružství můžete zažít prostřednictvím prohlídek z helikoptéry nebo ze zodiacu. Každá expedice je vedena elitním týmem profesionálů zabývajících se mořskou biologií, ornitologií, polární historií a námořnictvím.

Quark Expedition využívá menší lodě s kapacitou do 130 pasažérů, stavěné na plavby v polárních vodách. Čím menší loď, tím častěji se dostanete na břeh. Čím méně cestujících, tím rychleji se nalodíte na zodiac.

Vybrat si můžete expedici na osm dní až dva měsíce, různé trasy, možné jsou i expedice zaměřené na konkrétní téma (fotografování, pozorování velryb, pozorování ptáků, polární historie, odlehlé ostrovy apod.).

Ukázka itineráře – Antarctic Explorer:

1.–2. den: Ushuaia, Tierra del Fuego, nádherné úpatí And. Nalodění, plavba přes Beagle Channel, pozorování albatrosů a tučňáků.

3.–4. den: Plavba bouřlivou Drakeovou úžinou, místem setkání dvou největších oceánů. Během plavby vás expediční tým připraví svým vzdělávacím programem na nezapomenutelné zážitky.

5.–8. den: Jižní Shetlandy a Antarktida. V průměru dvě vylodění každý den v závislosti na podmínkách. Nezapomeňte si přibalit také dalekohled. Můžete vidět hnízdiště tučňáků, lachtany slunící se na ledu, podniknout výlet kolem ledových hor, vyjet na kajaku, kempovat, lyžovat nebo obdivovat divoký život na skalnatých březích. Během vzdělávacího programu vás historici seznámí s vývojem regionu a ornitologové naučí poznávat různé druhy ptáků. Glaciologové vám ukážou zátoku s fantasticky barevnými ledovci.

9.–11. den: Návrat do Ushuaie přes Drakeovu úžinu.

Prožité dobrodružství bude s vámi navždy. Antarktida je silný zážitek, věříme, že se sem budete chtít vrátit.

www.quarkexpeditions.com


Chceme Vás inspirovat !
Informační memorandum