zpět

Ice Hotel

Švédsko / Jukkasjärvi

Každý rok vyroste ve švédském městečku Jukkasjärvi ledový hotel, svého druhu největší na světě. Jukkasjärvi leží 200 kilometrů severně od polárního kruhu a 30 kilometrů od letiště Kiruna.

Vždy na přelomu října a listopadu se schází několik desítek umělců z celého světa a na ploše 6 000 metrů čtverečních začnou stavět novou, originální verzi hotelu. Slavnostně bývá otevřen v polovině prosince, na jaře následujícího roku pak samovolně roztává…

Uvítací halu zdobí ledová umělecká díla a podmanivé osvětlení. Pokoje mají postele vyrobené z ledových hranolů, na nich dřevěnou desku pokrytou matracemi, polštáři a pravými sobími kožešinami. Každá místnost a každý pokoj jsou unikátní. Na pokojích se teplota pohybuje od minus pěti do minus osmi stupňů Celsia. K dispozici je ale i možnost ubytování s běžnout pokojovou teplotou.

V hotelu je restaurace, ledový bar a obchod se suvenýry, prostory jsou vhodné pro pořádání konferencí a společenských akcí. Můžete si zde užít jízdu na sněžném skútru, lyžování, výlety se sněžnicemi, pozorování polární záře, jízdu na saních, rybaření, lov, stavění ledových soch či jízdu se psím spřežením.

www.icehotel.com


Chceme Vás inspirovat !
Informační memorandum